
lørdag 6. desember | |
18:00 (Dørene åpner kl 17:15) | |
100,-/150,-/200,- + avg |
Vi inviterer vi til en vakker adventskonsert sammen med sopran og forteller Eir Inderhaug.
Mens flotte julesanger fyller salen kan du kan senke skuldrene, kjenne roen synke inn og nyte Inderhaugs vakre tolkninger av kjente julesanger.
Som operasanger er Inderhaug kjent langt utover landets grenser. Hun har vært fast engasjert ved operaen i Nürnberg og ved Deutsche Oper am Rhein og har også kritikerroste forestillinger i andre land bak seg. Eir burde heller ikke være ukjent for trønderpublikummet. Hun har sunget Lucie på Steinvikholmen, sunget i Les Misérables på Trøndelag teater og var i hele 14 år Gudrun i spelet om slaget på Stiklestad, en innsats hun mottok Stiklestadprisen for i 2006.
I tillegg til sin fantastiske stemme, har Eir Inderhaug en karismatisk scenepersonlighet, og hun vil krydre konserten med fortellinger og dikt.
Unn deg en musikalsk førjulsopplevelse!